Gus Van Sant

Gus Greene Van Sant Junior

7,4
1 837 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Gus Van Sant

gus van sant jest twurca nizaleznym,niekomercyjnym i bardzo odwaznym w dobieraniu tematuw filmowych.nie zalezy mu na slawie,rozglosie,po prostu robi swoje.najczesciej opowiada o problemach ludzi mlodych,ich zmaganiach z wlasna torsamoscia,o wyrzutkach spolecznych,dziwakach,zagubionych i niechcianych tragicznych przypadkach.czeto porusza temat innosci.w wiekszosci jego filmuw wystepuje motyw homoseksualny(niewatpliwie dlatego ze twurca jest homoseksualista).sant tagze pisze,maluje i realizuje teledyski.mam wlasna bardzo realistyczna stylistyke.charakteryzuja ja dlugie,powolne ujecia nieruchoma kamera,kamera towarzyszaca bohaterom,filmowanie zza plecuw,od tylu,minimalizm,szczatkowa fabula,brak komentarza i osadu,obiektywizm.jego filmy sa trudno dostepne w polsce.tagze jeszcze sporo nie widzialem,ale za najlepszy jego film uwazam"ostatnie dni",a za najgorszy "gerry"ktury jest tragicznie slaby."slon"tez mnie nie zachwycil.jest to twurca kontrowersyjny kturego filmy albo powalaja (ostatnie dni,moje wlasne idaho,drugstore cowboy).(albo zniechecaja i mecza(gerry,slon).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones