PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616572}

Boss

8,1 3 374
oceny
8,1 10 1 3374
Boss
powrót do forum serialu Boss

jak zwykle jedna z negatywnych postaci, polaczek zawsze musi być jakimś osłem

ocenił(a) serial na 9
amp_litude

jak zwykle musi być narzekanie gdy pojawia się w kadrze jakaś polska postać. a jesteś w stanie wymienić chociaż jedną nie negatywną postać tego serialu?

ocenił(a) serial na 8
motyla_noga

brawo, na pewno pamiętam co miałem na myśli pół roku temu, od tamtej pory obejrzałem co najmniej 10seriali (całych) i pewnie 3x tyle filmów pełnometrażowych

ocenił(a) serial na 9
amp_litude

miałeś na myśli, że polaczek w serialu został pokazany jako osioł - negatywna postać.

ocenił(a) serial na 8
motyla_noga

chyba rzeczywiście to miałem na myśli, nawet częściowo preferencje gatunkowe nam się pokrywają ;) co do polaczka, często w filmach Amerykanie robią sobie z nas pośmiewisko, może teraz mniej niż kiedyś, bo wzrosła świadomość/poziom wiedzy w USA, gdzie jest Polska i że nie mieszkamy w lepiankach... chociaż w tym przypadku można uznać, że reżyser postawił na realizm i uwzględnił duży odsetek ludności Chicago polskiego pochodzenia

ocenił(a) serial na 8
amp_litude

No ale w kultowych filmach: "Parszywa dwunastka" i "Gran Torino" Polak został pokazany jako gość z jajami, z którego możemy być dumni.

ocenił(a) serial na 9
Bestia

Mylisz się, że Polacy z jajami są pokazani pozytywnie. To też stereotyp tzw Polaka bydlaka, umięśnionego niemyślącego, głupiego troglodyty, który to stereotyp pokutuje za nami w USA poprzez Polish jokes, pejoratywne określanie Polack, żydowską dominację w opowiadaniu historii II wojny światowej w Polsce ukutą przez historyków żydowskiego pochodzenia. Tyle że Walt Kowalski z filmu Eastwooda przełamuje ten ksenofobiczny, szowinistyczny stereotyp odrobinę bo ukazano, że walczy sam ze sobą i zaczyna sympatyzować z odmieńcami (wg niego) tj. Wietnamczykami. My Polacy mamy bardzo złą opinię i złe stereotypy się za nami ciągną w krajach anglosaskich, a to z powodu niemieckiej i żydowskiej emigracji, które nas źle przedstawiały. Do tego jeszcze w czasie IIWŚ w kinie amerykańskim poszły z armii wytyczne aby Polaków w ogóle nie ukazywać, a sami marksiści w przemyśle filmowym inicjowali przedstawianie nas w filmach bardzo źle. Są dwie książki o tym wydane. Ja sam zbieram sobie różne materiały na temat antypolonizmu. On jest faktem a my Polacy nawet sobie z tego sprawy nie zdajemy bo nasze elity ukrywają to przed opinią publiczną.

ocenił(a) serial na 8
amp_litude

Polski akcent wg mnie to : Zejdżak czyli ZAJAC = Zając.
I nie taki osioł, chociaż to kwestia spojrzenia..:))

ocenił(a) serial na 8
Rajwant

Jeszcze był Royczyk z policji. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones